Клімат та погода Домінікани по місяцях

Вподобана піратами Карибська затока подарувала усьому світу з десяток островів, колоніальне минуле яких не заважає їм зараз міцно облаштуватися на вершинах рейтингів “ТОП-100 курортів із кращими пляжами”. Перлиною в цьому намисті є Домінікана (Домініканська Республіка) з її столицею Санто-Домінго.

Цей благодатний край через свій клімат дотепер зберігає спадщину піратських історій. І справді, завдяки субтропічному поясу, що захопив країну від самого північного міста Луперон до південних земель округу Педерналес ,вологість тут зм'якшена субтропічними бризами та пасатами, які дмуть переважно з північного сходу, що тільки налаштовує на спокійний відпочинок. Вологість тут рідко перевищує 90%, а це означає, що навіть європейцям, які звиклим до сухого клімату, буде просто адаптуватися буквально за кілька годин.

Мітки на мапі Домінікани.

Пляж Баваро в Пунта-Кане вже добрих п'ять десятків років звертає на себе увагу туристів. Обслуговування в готелях коштує порівняно недорого, проте перспективи, що відкриваються перед туристами, практично не мають собі рівних. Блакитне озеро, до якого відразу запропонують Вас відвести, заслуговує своєї уваги не менше ніж Кафедральний собор Санто-Домінго, маршрути до якого бувають завантажені сильніше, ніж автобус у годину-пік.

Можна спробувати відвідати приватне місто для художників Альтос де Чавон і острів Каталіна, поїздка до якого нагородить Вас історіями місцевих жителів про битви в цих водах десятків піратських кораблів. Полюбляють туристи і екскурсії на яхті, що зазвичай тривають не більше трьох днів - між островами Каталіна та Савона раз у раз проходять маршрути значних судів і маленьких човників.

Якщо ж Вам хочеться побути на самоті, то пливіть на невеликому човні на острів Бакарді, який із прадавніх часів обходять тайфуни й дощі. Та не варто забувати й про добру сотню парків і екскурсій по ним, а також про щось більш екстремальне – польоти на дельтаплані та канатні дороги.

Різниця між узбережжями – Атлантичним і Карибським – не надто й велика, але сказати про неї варто. Так склалося, що температура води біля узбережжя Ла-Романи, Санто-Домінго (південних областей) трохи вищі, ніж у північних побратимів – Самани, Пунта-Кани та Хулії-Моліни.

Найбільш “прохолодний” район країни – Центральна Кордильера, де середня температура відрізняється від м'яких окраїн, доходячи до +17°С ..+20°С. Саме ці місця для відпочинку вибирають ті, хто прибув на досить тривалий час, щоб не занадто втомлюватися від підвищеної температури узбережжя. Пустельні регіони південного заходу Домінікани відчувають часом на собі найвищі температури, доводячи стовпчики термометрів до +40°C. Саме тому краще що може бути в цих місцях для туристів – поїздки з вітерцем на великих джипах.

Поговоримо про одяг.

Як стало зрозуміло, Домініканська Республіка приймає туристів радо й не вимагає від них величезних валіз із речами, порівнянними за обсягом з гірськолижним екіпіруванням. Як правило, у пік сезону, що припадає в Україні на зиму, Вам не знадобиться більше, ніж те, що вміститься у звичайну дорожню сумку – шорти, футболка для чоловіків; плаття, купальник – для жінок.

Туристам слід бути уважнішим до вкрай активного сонця – краще не заощаджувати на кремі від засмаги, щоб перший контакт не обернувся опіками на світлій шкірі.

Але у холодний період (який вважається зимою, що збігається з літом у Європейській зоні) сама велика несподіванка з похолоданням, яка може Вас застати – нічне зниження температури до +10°С..+15°С. Тож легенький светр та штани буде зовсім не зайвим.

І захопіть парасольку. Раптом у якийсь із вечорів Вам захочеться в сильний серпневий дощ знайти й спробувати той самий домініканський тютюн, легенди про який виходять далеко за межі Карибського басейну. Нетривала злива в цей час може Вас трохи збентежити, але пройде вона так само швидко, як і почнеться – варто лише почекати 30-60 хвилин. Дощі в Домініканській республіці найчастіше йдуть на півночі, однак не варто нехтувати правилом “а раптом”.

Пробувши в Домініканській Республіці кілька днів, ви помітите, що час тут тече неспішно. Липень такий само сонячний, як і червень, а іншого туристові й не потрібно. “Оксамитовим” сезоном називають другу половину жовтня, початок листопада та лютий. Але хто сказав, що не можна їхати в будь-який інший час?

Хто сюди приїжджає?

Люблять Домінікану, звичайно, представники помірних поясів клімату – європейці та американці. Особливою популярністю вона користується в німців і голландців. Іспанці, через близькість культур і загального минулого, люблять приїхати в країну на місяць-інший, поки в їхній країні гостюють холодні вітри.

Простота й добре сусідство з гаїтянами дозволяє приїжджати на острів американцям, що вважаються вже “своїми людьми тільки з іншим кольором шкіри”. Багатомовність острова вражає, а кількість мов, на яких говорять офіціанти у великих ресторанах, може здивувати навіть самого серйозного поліглота.

Карибське море – прекрасне місце для тих, хто любить займатися яхтним спортом та дайвінгом.

Весняний сезон: особливий час для особливих туристів.

“Сезоном екскурсій” ласкаво називають весняний період Домініканці. Туристи, яким потрібне було море, вже поступово залишають пляжі. Як їх зацікавити? Звичайно, повести їх у бік високих водоспадів, національних парків і печер – благо таких на острові дуже багато. Культурна сфера також не залишилася без уваги – тут до Вашої уваги й собори, і старі села, і занедбані поселення. Очі розбігаються.

У березні Домініканській Республіці сприяє сама природа: до північно-східного узбережжя сотнями припливають кити-горбачі в пошуках супутників для подальшого життя. Найкрасивіші ігри китів стали практично візитівкою всього острова – на воду спускаються сотні яхт, шхун і човнів, щоб відвезти туристів дивитися на багатотонних ссавців, що плескаються у воді.

У цей час святкують і День незалежності, і свята приходу весни. Велика кількість фестивалів змінюють один одного дуже швидко– тільки встигай переглядати карнавальні костюми, національні танці й слухати голосні звуки музики.

Сезони року: усі навпаки (ну, або майже так).

Всупереч звичці вважати, що літо – пора райська, Домінікана нагадує, що очікувати від трьох літніх місяців можна багато чого. Стрибки атмосферного тиску, тайфуни й грози, відтік туристів – таке тут відбувається часто. Але такого може й не трапитися. Наприклад, за весь червень ви можете побачити тільки три нічні дощі, що не затягнуться довше 20 хвилин. Удень температура буває близько +30°С, увечері опускається на 1-2°С, але це практично не відчувається. Липень частенько може піднести раз-другий сюрприз у вигляді тропічного циклону, що обрушується на кілька годин на всю республіку. Імовірні й шторми в численних бухтах Карибської затоки через перепади атмосферного тиску в серпні (який, до речі, є й самим жарким місяцем у році). Тож, якщо у вас проблеми із внутрішньочерепним тиском, то варто вибрати якийсь інший сезон для подорожі.

Вересень – місяць, звичайно осінній, але й він може увібрати в себе трохи ураганів і дощів. Сильні пориви вітру також можуть зіпсувати відпочинок, адже мало кому захочеться проводити свою відпустка серед чотирьох стін чекаючи закінчення буйства стихії. У жовтні ситуація нормалізується, температура повітря залишиться на колишньому рівні: +30° С вдень, +28°С уночі, але тайфуни й грози вже не затьмарюють відпочинок. Листопад принесе тільки задоволення від відпустки – цей місяць офіційно відкриває туристичний сезон, температура води в цей період тримається на рівні +30°С.

Зима – піковий період для приїзду туристів. Багато європейців у пошуках захисту від холоду усамітнюються в невеликий Домінікані. Саме тому місцеві жителі й можуть роздувати ціни на такі традиційні види розваг, як серфінг, дайвінг і снорклінг, поїздки на джипах по пересіченій місцевості, мотузкові переправи, риболовлю та інші задоволення. Січень і лютий приносять ідеальні умови для купання, трохи знижуючи температуру води до комфортних +26°С – +28°С. Останній зимовий місяць є ще й самим сухим. Опадів випадає мало, а погода надзвичайно стабільна – до 27 днів безхмарного неба гарантоване.

Висотної зональності в Домінікані немає, однак природні вигини рельєфу піднімають деякі регіони настільки високо, що субтропічний пояс не рятує від зниження температури в зимовий сезон до +3°С. Однак ці випадки настільки рідкі, що згадки про такі перепади носять скоріше жартівливий характер.

Погода в містах та курортах по місяцям

Санто-Домінго

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 29 29 30 30 30 31 31 32 31 31 31 30
Середній мінімум, °C 20 20 20 21 22 23 23 23 23 22 21 20
Дощі, мм 63 57 54 72 188 140 145 177 181 187 100 84
Погода в Санто-Домінго за місяцями

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 28 28 28 29 30 30 31 31 31 31 29 28
Середній мінімум, °C 22 22 22 23 23 24 25 25 24 24 23 22
Дощі, мм 66 54 54 69 124 104 78 103 102 152 117 79
Погода за місяцями