Клімат та погода в Польщі по місяцях

Клімат у Польщі вирізняється своєю мінливістю, суха і сонячна погода може за лічені години змінитися проливним дощем. Загалом для країни характерний помірний клімат, якому властиві наявність чотирьох пір року: двох теплих (літо і весна) і двох холодних (осінь і зима). Середня температура зимового періоду, як правило, нижча за нуль, а літнього - вища за +13..+15 градусів.

Клімат на території країни не однаковий і відбувається плавний перехід від морського клімату на узбережжі Балтійського моря на півночі країни до помірного в центральних регіонах, а потім до гірського в окремих регіонах на півдні країни.

Зона Балтійського узбережжя

На півночі країни панує помірний морський клімат, якому характерні висока вологість, хмарність, велика кількість опадів, а також прохолодне літо і м'яка зима.

Середня ж денна температура повітря в розпал літнього сезону близько +18..+19 градусів. У зимові місяці стрілки термометра рідко опускаються до позначки нижче -3..-5 градусів. Середня ж денна температура тримається на рівні близько нуля. Однак відомі випадки, коли температура опускалася до -15...-17 градусів, але все ж таки ці температурні аномалії трапляються досить рідко. Найморознішим із місяців у році є січень, а найспекотнішим - липень. Саме в липні бувають ті недовгі літні дні, коли повітря прогрівається до +28...+30 градусів, але такі дні все ж рідкість на Балтійському узбережжі.

Що ж стосується опадів, то найсухішим місяцем у році є березень, а найбільша кількість опадів випадає влітку. Найдощовитіші ж місяці в році - липень і серпень. Найбільш нестійка погода в регіоні спостерігається восени. У цю пору року часті різкі зміни погоди - на зміну безхмарній і теплій погоді можуть несподівано прийти зливи та холод.

Зона центральних рівнин і височин

У центральних регіонах країни панує помірно-континентальний клімат, для якого характерні великі температурні амплітуди за сезонами, тепле літо і морозні зими. Клімат тут більш стійкий, ніж на узбережжі, і рідше спостерігається різка зміна погоди. Найсухішими місяцями в році є січень і лютий, а ось найбільша кількість дощів випадає в літні місяці. Найдощовіший же місяць у році - липень. Літо в центральній частині країни тепліше, ніж на узбережжі. Найспекотнішими місяцями є червень і липень. Середня температура в цей період близько +20..+22 градусів, а найморозніший місяць - січень. Середня температура січня в регіоні -3..-4 градусів.

Весна приходить у цей куточок Польщі досить пізно. Лише у квітні температура повітря прогрівається до +8..+10 градусів. А ось, осінь навпаки довго балує мешканців та гостей міста схожими днями. Практично до кінця жовтня температура тримається на позначці близько +7..+8 градусів.

Гірські регіони країни

На півдні Польщі панує гірський клімат, якому властиві сніжні та сонячні зими. Саме, на холодну пору року припадає більша кількість опадів, у вигляді снігу. При цьому зими доволі м'які, середня температура рідко опускається нижче позначки -5..-10 градусів. Найбільш же морозним місяцем у році є січень. Середня температура в цей час близько -4..-6 градусів.

У гірських регіонах країни зима триває практично пів року, а літо вельми холодне, із середньою температурою близько +14...+16 градусів. І триває воно всього близько двох місяців.

Туристичні райони Польщі

Балтійське узбережжя

Мабуть, найпопулярнішим туристичним регіоном у Польщі є Помор'я. Саме, тут на узбережжі Балтійського моря розташувалися чудові міста - Гданськ, Гдиня, Сопот та багато інших. Відпочинок у цьому мальовничому куточку Польщі ідеально підійде тим людям, які не люблять задушливої спеки та спеки. Найсприятливіший час для відвідування регіону - період з липня по вересень.

Води Балтійського моря вельми прохолодні, навіть влітку температура води рідко піднімається вище +18...+19 градусів. Тому деякі відпочивальники воліють плавати в спеціальних водонепроникних костюмах, призначених для дайвінгу.

Зона центральних рівнин і височин

Найпопулярнішими містами серед туристів у цій частині Польщі є міста - ВаршаваВроцлавКраків. Ці міста приваблюють своєю глибокою історією, чудовою архітектурою, величезною кількістю парків, виставок і музеїв. Найкращим часом для відвідування цього регіону країни є місяці - з травня до вересня. Піші прогулянки та екскурсії прекрасними польськими містами, катання на човнах і багато іншого - до послуг відпочивальників.

Гірські регіони

На півдні Польщі розташовані гори - Західні Карпати (максимальна висота 2499 метрів) і Судети (максимальна висота 1603 метри). Більша частина цих гірських масивів вкрита густими хвойних лісами. Саме тут на півдні Польщі розташовані знамениті гірськолижні курорти - Закопане, Щирк, Вісла, Карпач. Ці місця приваблюють туристів з усього світу не тільки прекрасними гірськими трасами, а й збереженим у цих регіонах національним фольклором, колоритом, незвичайною сільською архітектурою. Усі гірські траси чудово обладнані, а в літній час існує кілька прекрасних маршрутів для туристичних походів. Найкращим часом для відвідування південних гірських регіонів Польщі є період з грудня по березень, адже не дарма Закопане називають у народі "зимовою" столицею країни. Популярність польських гірськолижних курортів серед європейців пояснюється високою якістю сервісу, водночас рівень цін у будинках відпочинку вельми демократичні.

Поради для тих, хто збирається відвдати Польщу

Збираючись на відпочинок до Польщі в теплу пору року, не зайвим буде взяти з собою парасольку або дощовик. Практично всі жителі країни мають щодня на озброєнні невелику складну парасольку, яка легко поміщається в сумку.

Якщо ж поїздка випадає на зимові місяці, то найкраще як верхній одяг вибрати добротну куртку або пуховик, виконані з водонепроникного матеріалу, що не продувається. А ось шкіряний і хутряний одяг краще залишити вдома. Під частими опадами він швидко втратить свій вигляд, та й навряд чи зможе вберегти свого власника від польської негоди.

Не слід також недооцінювати місцевих холодів. Хоча в країні рідко бувають сильні морози, але через високу вологість вони відчуваються інакше. Особливо, це відчувається в містах, розташованих на узбережжі Балтики. За температури всього -3-5 градусів стає дуже холодно, і створюється відчуття, що мороз пробирає до кісток.

Вирушаючи в гірські регіони країни, слід, окрім лижного екіпірування, захопити з собою термобілизну, не зайвими будуть також кілька светрів і кофт.

Туристичний сезон у Польщі

Велика кількість відпочивальників відвідують Польщу щороку. Якщо ж говорити про високий туристичний сезон, то в різних частинах країни він починається в різний час.

Балтійське узбережжя максимальна кількість відпочивальників відвідують у літні місяці. Найбільший пік сезону припадає на липень і серпень. Відпочинок на Балтиці ідеально підходить для тих людей, які погано переносять спеку південних міст. Крім того, на узбережжі збудовано величезну кількість будинків відпочинку, які пропонують своїм гостям не тільки відпочинок на березі моря, а й оздоровчі процедури. Останнім часом, саме курортні санаторії в Польщі набирають свою популярність. Найкращим часом для відвідування Балтійського узбережжя є літні місяці - липень і серпень. Крім оздоровчих процедур, у цей час можна здійснювати чудові піші та морські прогулянки на яхті або човні, а також зайнятися риболовлею.

Ціни на відпочинок у готелях і санаторіях залежать насамперед від місяця їх відвідування. Найвищі ціни тримаються в літні місяці, а найдемократичніші розцінки на розміщення можна знайти в зимові місяці і ранньою весною. Більша частина відпочивальників у цьому регіоні - німці та поляки, передпенсійного і пенсійного віку, але не мало і молоді.

У великих містах країни - Варшаві, Кракові, Вроцлаві сезон триває цілий рік. Але, все ж таки свого піку він досягає перед Різдвом, коли всі вулиці міст і площі оформлені в ошатні ялинкові іграшки та вінки, а також у літні місяці. Офіційно ж високий сезон починається в готелях, як правило, з першого квітня і закінчується в жовтні.

Краків - стара столиця Польщі, вражає гостей міста своєю архітектурою. У цьому місті можна здійснити безліч чудових піших прогулянок, відвідати Королівський тракт, Вавельський замок і знаменитий краківський ринок.

У Вроцлаві відпочивальникам надається можливість помилуватися дивовижними соборами, ратушею, а влітку здійснити поїздку на кораблику численними каналами, адже це місто називають по праву "польською Венецією" за велику кількість мостів, острівців і каналів.

Ну, а Варшава пропонує насолодитися під час пішохідних прогулянок пишністю польської столиці, побачити Королівський палац, замки, фортечні стіни і багато іншого. Усі ж шанувальники творчості Шопена в теплу пору року можуть відвідати міський парк, у якому стоїть пам'ятник великому композиторові, а також прослухати уривки з його творів, присівши на спеціальні інтерактивні лавочки. Ці лавки обладнані спеціальними кнопками, натиснувши які можна прослухати музичний уривок. Найкращим часом для відвідування Варшави є період з травня по вересень. Саме в цей час на ці місяці припадає найбільша кількість відпочивальників.

Більша частина відпочивальників - європейці із сусідніх країн, особливо багато німців зі Східної Німеччини. Через високий туристичний попит більшість готелів і ресторанів мають серед обслуговуючого персоналу людей, які розмовляють англійською та німецькою мовами, як правило, до бейджів службовців прикріплено невеликі прапори країн, мовами яких розмовляє співробітник.

Відпочинок же на гірськолижних курортів у Польщі триває практично півроку, але все ж пік сезону припадає на зимові місяці.

Польща чарівна цілий рік. Ця країна вражає гостей своєю красою і витонченістю з першої зустрічі і назавжди!

Погода в містах та курортах по місяцям

Варшава

Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 1 2 7 14 20 22 24 24 18 13 6 2
Середній мінімум, °C -4 -4 -1 4 9 12 14 13 9 5 1 -3
Погода у Варшаві за місяцями