Клімат та погода в Йорданії по місяцях

Клімат та погода Йорданіі

Йорданія для більшості туристів – країна невідома, тому що вони воліють відпочивати на розрекламованих курортах Туреччини, Єгипту та Ізраїлю. Але Йорданія залишається привабливою з точки зору екскурсійного відпочинку, пляжного, лікувального і навіть клубного. Погода сприяє цьому цілий рік.

Клімат Йорданії

Йорданія перебуває під впливом субтропічного середземноморського клімату. Тут жарке літо, м'яка і прохолодна зима. Особливістю можна назвати великі перепади температур між днем та ніччю – це типова ситуація для пустельної місцевості, до якої можна віднести 90% території країни. Вдень буває нестерпа спека, уночі можна змерзнути.

Клімат сухий, опади випадають рідко і тільки на півночі країни. На півдні в літній період дощів не буває, взимку вони можуть тривати не більше доби на місяць. Багата флора характерна для північно-західного регіону. Тільки тут достатньо вологи і тепла за рахунок потоків повітря з боку Середземного моря. Дощі проливаються тут, не встигаючи просунутися далі, углиб материку. Найбільш дощовий період - з листопада по березень.

Кліматичні зони

На півночі країни і Мертвому морі влітку +34°C, вода прогрівається до +28°C і вище. Календарній зимі характерна температура повітря +15°C вдень і +8°C уночі. Вода в Мертвому морі нагрівається за літо так сильно, що взимку її температура не опускається нижче +20°C.

У центральних районах влітку до +36°C вдень, +16°C уночі, взимку +19°C вдень і + 8°C уночі. По мірі просування до Червоного моря стовпчик термометра влітку піднімається до +40°C в районі  Акаби. В пустелі Ваді-Рам вдень +45°C, вночі +5°C. Червоне море влітку прогрівається до +28°C, взимку температура моря знижується до +21°C. Незважаючи на високі температурні показники, спека переноситься легко за рахунок мінімальної вологості.

Туризм

Туризм у Йорданії – одна з головних статей бюджету країни. Щорічно країну відвідують близько 3,5 млн чоловік. Здебільшого це представники Близького Сходу. Європейці і американці тут з'являються рідше, і, в основному, приїжджають не цілеспрямовано, а в рамках відвідування Ізраїлю, звідки можна відправитися в Йорданію на екскурсію.

Пляжна інфраструктура розвинена тільки в межах території фешенебельних готелів, тому при гарних погодних умовах, величезних пляжах і багатому на флору і фауну Червоному морі, тут відпочиває небагато туристів.

Вихід до Мертвого моря забезпечує країні стабільний прибуток від лікувального туризму.

Високий сезон: вересень-листопад, квітень-травень

Цей період сприятливий для відвідування пляжних курортів, екскурсійних поїздок. Температура повітря +24°C, води +22°C. Весь день можна перебувати на пляжі, не боячись обгоріти. Вода приємно прохолоджує, на відміну від літнього періоду. Для цього періоду характерна швидка зміна дня і ночі, тому всього за годину температура повітря може знизитися на 10 градусів.

Погода ідеально підходить для тривалих екскурсій з переїздами. Це кращий час для занять водними видами спорту, відвідування нічних клубів  Аммана і Акаби.

Плюс сезону - навіть у його пік на пляжах не буде стовпотворіння.

Мінус – високі ціни на переліт, проживання, екскурсії.

Низький сезон: грудень-березень, червень – серпень

У цей період туристи приїжджають на лікування біля Мертвого моря або в спа-салони на узбережжя Червоного моря. Взимку можна купатися, а на Червоному морі навіть засмагати. Якщо більшість туристів приїжджають поєднати пляжний відпочинок з екскурсійним або лікувальним, то низький сезон не перешкода для прочан, що приїжджають побачити пам'ятники історії і релігії. В основному це вихідці з мусульманських країн.

Взимку температура повітря вдень +13°C на півночі, +18°C на півдні, уночі до +6°C . У пустелі вночі температура може падати до -17°C.

Влітку при температурі +35 C особливо важко доводиться європейцям. У пустелі стовпчик термометра показує +50°C вдень і +7°C уночі.

Сезон для дайвінгу: травень-жовтень

Дайвінг можливий тільки в Червоному морі, багатому кораловими рифами, яскравою фауною і флорою. Мертве море повністю позбавлене рослинності і мешканців, зануритися і плавати в ньому не можна через високий вміст солі, який виштовхує людину до поверхні.

В Акабі знаходяться кращі дайвінг-споти країни, які організують навчання і привозять у місця, де крім коралових рифів можна побачити затонулі стародавні кораблі. Дайвінг можливий у будь-яку пору року, але максимальна видимість під водою до 40 м буває тільки в сезон.

Сезон круїзів: осінь, весна

Круїз по Червоному морю – шанс побачити  Єгипет і Ізраїль. Круїзні кораблі ходять по маршруту Шарм-Ель-Шейх (Єгипет) - Ейлат (Ізраїль), і цей маршрут проходить через Акабу. Особливою популярністю він користується на новорічні свята.

Оздоровчий сезон

Медичні заклади на березі Мертвого моря працюють цілорічно, але для певних видів хвороб лікарі радять проходити процедури в різну пору року. Наприклад, хвороби шкіри краще лікувати з вересня по червень, дихальних органів - із квітня по жовтень, нервової системи - з вересня по травень. Солі і грязі Мертвого моря мають унікальні властивості.

Без чого не можна обійтися в Йорданії

У будь-який час року туристові потрібно мати:

 • для купання в Мертвому морі знадобиться купальник, який не шкода викинути, тому що солона вода може роз'їсти яскраві фарби;
 • головний убір з великими полями;
 • крем з високим ступенем захисту від ультрафіолетових променів;
 • влітку знадобиться легкий одяг з натуральних тканин, яка захистить від сонця на пляжі, під час екскурсій і денних прогулянок;
 • светри, сорочки з довгими рукавами, джинси на вечірній час;
 • бандана або парео від вітру і піщаної бури;
 • сонцезахисні окуляри;
 • закрите взуття для відвідування визначних пам'яток;
 • спеціальне прогумоване взуття для плавання в Червоному морі, де можна подряпатися шматками коралів на дні або наступити на морського їжака.
 • Погода в Йорданії по місяцях

  Січень

  Раптові пориви вітру приносять холодне повітря. В Аммані може йти сніг, а температура вночі опускатися до мінусових позначок. Але в середньому стовпчик термометра тримається на позначці +12°C вдень і +5°C уночі. Це самий дощовий місяць у році, опадів буваєть в середньому 5 днів на місяць. Парасоль не знадобиться, але тепла куртка, взуття і шапка не зашкодять. В Акабі можна засмагати і купатися, але ввечері доведеться надягти куртку і теплі штани. Зіпсувати враження від відпочинку може сильний вітер, нерідко з піском.

  Лютий

  Тепло в цей час буває тільки на березі Червоного і Мертвого морів. В Акабі +22°C, північ країни поливають дощі, а столиця "мерзне" при +12°C. Іноді може йти короткочасний сніг.

  На пляжах Акаби люди засмагають, на півночі потерпають від холодних вітрів. На екскурсії в пустелю в'їжджати можна тільки в денний час, уночі стовпчик термометра опускається до мінусових позначок. День змінюється ніччю всього за кілька десятків хвилин, тому повітря охолоджується швидко.

  Березень

  Вдень можна надягати футболки, увечері – шапки і куртки. Несподівані сплески жари змінюються різкими похолоданнями.

  В Аммані температура повітря +19°C вдень, +11°C уночі. Похмурих днів менше сонячних, дощі бувають рідко. 1-2 дня опадів за місяць не викликають необхідності приїжджати з парасолями і дощовиками.

  На Мертвому морі +24°C, на Червоному +26°C. Дощів немає.

  Квітень

  Часто спостерігаються перепади тиску, що приводить то до жаркого вітру в пустелі, то до зниження температури повітря. У квітні різко стає спекотно, похмурих днів, також як дощових майже немає. В Аммані, Петрі і Джераші вдень +24°C, уночі +10°C.

  На узбережжі Червоного моря встановлюється спека +29°C, але ночами холодно +15°C. Вода швидко прогрівається і до кінця місяця досягає +23°C. Вітру практично немає, тому вона спокійна і прозора. На Мертвому морі повітря прогрівається до +30°C, вода до +25°C.

  Травень

  Тільки у вечірній час буває комфортно. Удень температура перевалює за тридцятиградусну позначку, вночі вже не потрібні светри, температура нижче двадцяти градусів опускається рідко. Вдень на вулицю краще не виходити, на пляжі перебувати під відкритими сонячними променями не рекомендується. Засмагати можна раннім ранком і ввечері, купатися рекомендується у футболках, щоб не обгоріла спина і плечі.

  У Петрі та Джераші холодно в нічний час, це треба враховувати, відправляючись на екскурсії. В Акабі вдень на вулицях людей немає, закриті магазини і кафе. Тільки ближче до ночі відкриваються нічні клуби, дискотеки, концертні майданчики, оскільки місто вважається самим тусовочним місцем Близького Сходу.

  Червень

  Гнітюча спека пустелі – так можна охарактеризувати червневу погоду. Особливо спекотно на Мертвому морі, яке перебуває на 400 м нижче рівня моря. Тут немає дощів і вітру, від жари не рятує вода, прогріта до тридцятиградусної позначки. Трохи розслабитися можна в Акабі, де є можливість повноцінно викупатися.

  Липень

  +35°C в Аммані, +41°C в Акабі, повна відсутність опадів і хмарності. У цей час можна їхати тільки на Червоне море заради морських прогулянок, дайвінгу, яхтингу і риболовлі.

  Серпень

  Ясна сонячна погода без дощів і температура, що досягає верхніх меж на всій території країни. Самим прохолодним можна назвати Амман, де вдень +32°C, уночі +18°C. В Акабі +40°C у тіні, виходити на пляж можна ранім ранком і ближче до вечора. У відкритому одязі можна обгоріти за 5 хвилин, тому купатися доводиться у футболках.

  Вересень

  Температури в порівнянні із серпнем знижується всього на 3-5 градусів, вода не остигає. У центральній і північній частині країни погода не змінюється, більш помітно це в районі узбережжя Червоного моря, але навіть уночі тут спекотно. Дощів немає, піщані вітри ускладнюють екскурсійні поїздки в Петру.

  Жовтень

  На півдні країни сухо і спекотно, але температура починає падати, туристів на пляжах додається. Уночі може холоднішати до +23°C. У Петрі і Аммані до +15°C, на Мертвому морі +30°C. Купання у воді +27°C приносить мало задоволення.

  Фахівці не рекомендують перебувати в Мертвому морі більш 5-10 хвилин, а після купання радять відразу прийняти душ, щоб не покритися кристалами солі.

  Листопад

  В Аммані вдень +21°C, уночі +13°C. Дощів не більше 1 дня на місяць. Це кращий час відвідати Петру, прославлену на весь світ у фільмах про Індіаіну Джонса. Сутеніє і холоднішає швидко. Стовпчик термометра падає до +11°C.

  В Акабі триває літо, нижче +25°C температура не опускається. Приблизно така ж температури води в морі. Вночі буває холодно.

  Грудень

  В Аммані +15°C вдень, +5°C уночі. На Червоному морі можна засмагати, купатися і зустрічати Новий рік під пальмами, але ввечері стає холодно і потрібно надягати пуховики і шапки. Саме тепле місце країни - Мертве море, де вдень +19°C, уночі +8°C, а в морі можна продовжувати купатися +23°C.

  Погода в містах та курортах по місяцям

  Амман

  Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
  Середній максимум, °C 12 14 17 23 28 31 32 32 31 27 20 14
  Середній мінімум, °C 4 4 6 10 14 17 19 19 17 14 9 5
  Погода в Аммані за місяцями

  Акаба

  Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
  Середній максимум, °C 21 22 26 31 35 38 39 39 36 33 27 22
  Середній мінімум, °C 9 10 13 17 21 24 25 25 23 20 15 10
  Погода Акаба за місяцями